Woningbouw

In de meeste gevallen wordt grond die geschikt is voor woningbouw en nog eigendom is van de gemeente verkocht aan projectontwikkelaars. De ontwikkelaars zullen dan een project realiseren binnen de gemeentelijke randvoorwaarden. Een voorbeeld daarvan is het project “Hof van Weesp” waar op de lokatie aan de Papelaan naast de nieuwe sportvelden 177 nieuwbouwwoningen gerealiseerd zullen worden.

 

Vrije kavels

De gemeente Weesp heeft tot op heden grond ten behoeve van vrije kavels uitgegeven. Indien dit in de toekomst wel het geval mocht zijn dan zal de uitgifte bij voorkeur plaatsvinden door middel van een openbare inschrijving. Een dergelijke inschrijving zal uitgebreid aangekondigd worden via de plaatselijke media en uiteraard via deze website.

 


  • Onrendabel openbaar groen

    Op 15 april 2010 heeft de gemeenteraad van Weesp het Grondsnipperbeleid – gemeente Weesp geamendeerd aangenomen.

     

    Met de vaststelling van het grondsnipperbeleid komen voortaan de gemeentegronden die niet voor de uitoefening van de gemeentelijke taak nodig zijn, in principe, voor verkoop in aanmerking. Onder de gemeentelijke taak wordt onder meer verstaan: het ontwikkelen en verwezenlijken van de beleidsdoelstellingen op het gebied van wonen, werken, welzijn, sport, verkeer en vervoer, recreëren, milieu en veiligheid.

    Meer info